10 هزار اثر از 5 هزار هنرمند به هشتمین جشنواره تجسمی فجر رسید


با پایان مهلت ثبت ‌نام  آثار بخش مسابقه

10 هزار اثر از 5 هزار هنرمند به هشتمین جشنواره تجسمی فجر رسید

مهلت ارسال آثار هنرمندان به هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر 28 آذرماه به پایان رسید و 4915 هنرمند ایرانی و خارجی موفق به ثبت نام در این رویداد هنری شدند.

به گزارش روابط عمومی هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر؛ با پایان مهلت ثبت نام برای حضور در هشتمین دوره جشنواره تجسمی فجر 9230 اثر در سایت این رویداد هنری و بین‌المللی ثبت شد.

با توجه به فراخوان هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر که در این دوره با برداشتن رشته‌های هنری همراه بود و هنرمندان می‌توانستند در مدیاهای مختلف به ارائه آثار خود بپردازند، ثبت نام این تعداد هنرمند کشوری و بین‌المللی یک رکورد در سابقه ‌این رویداد محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش؛ 4915 هنرمند ایرانی و خارجی موفق به ثبت 9230 اثر در سایت جشنواره شده‌اند که از میان این آثار 7613 تک اثر و 1617 پروژه هنری بودند که از سوی هنرمندان ایرانی و 40 کشور جهان برای حضور در جشنواره هشتم به دبیرخانه این جشنواره ارسال شدند.

این در حالی است که مهلت ارسال آثار دو بخش همایش و فیلم هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر تا 20 دی‌ماه ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار اقدام کنند.

لازم به یادآوری است؛ مرحله اولیه انتخاب آثار جشنواره هشتم تجسمی فجر از اول دی ماه آغاز و 12 دی نتایج آن اعلام خواهد شد تا هنرمندانی که موفق به حضور در جشنواره در بخش اولیه شدند با ارسال اصل آثار خود در مرحله دوم انتخابی حضور پیدا کنند.

هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از 9 بهمن تا 17 اسفندماه سال جاری به دبیرکلی مجتبی آقایی در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می‌شود.

 

تاریخ خبر: 1394/09/30