دبیر هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر منصوب شد

 

دبیر هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حکم مدیرکل هنرهای تجسمی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، مجید ملانوروزی؛ مدیرکل هنرهای تجسمی در حکمی مجتبی آقایی را به عنوان دبیر هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است: امیدوارم با بهره گیری از تخصص و توان کارشناسی هنرمندان هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با کیفیت مطلوب برگزار شود.

مجتبی آقایی كه دبيري هفتمين دوره جشنواره هنرهاي تجسمي فجر رانيز بر عهده داشت، عکاس و پژوهشگر، دارای کارشناسی عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد مدیریت امور فرهنگی است و درجه یک هنری رشته عکاسی از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور را دارد.

آقایی تاکنون سوابق حرفه ای، اجرایی و آموزشی متعددي در زمینه های هنری، مطبوعاتی، اطلاع رسانی و تبلیغاتی داشته است. عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی و دانشگاه علم و فرهنگ با رتبه استادیاری، مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل تجسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رییس موزه امام علی(ع، دبیر دوره های نهم تا دوازدهم جشنواره روابط عمومی های برتر کشور، دبیر دوره های یازدهم تا سیزدهم جشنواره مطبوعات، دبیر هفتمین تا دهمین دوسالانه ملی عکس ایران، بنیانگذار انجمن های عکاسان بحران و عکاسان صنعتی تبلیعاتی و عضو هیات موسس انجمن های عکاسان میراث فرهنگی و گردشگری ایران و انجمن عکاسی ایران و انجمن نخبگان روابط عمومی ایران است.

داوری و دبیری نمایشگاهها و جشنواره های متعدد از سوابق اجرایی آقایی است. آقایی به عنوان یک عکاس مستند- اجتماعی فعالیتهای گسترده ای انجام داده و علاوه بر برگزاری نمایشگاههای گوناگون در ایران و بیش از 15 کشور جهان جوایز متعددی را در جشنواره های ملی بدست آورده است.علاوه بر آن وی بیش از یکصد جشنواره ملی و بین المللی را در رشته های عکاسی؛ هنرهای تجسمی؛ خوشنویسی؛ مطبوعاتی؛ روابط عمومی و اطلاع رسانی مدیریت کرده و یا در ترکیب هیات داوران آنها بوده است.

وی در حال حاضر عضو کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو كميته عكاسي شورای ارزشیابی هنرمندان کشور است و تاکنون در شوراهای مختلف برنامه ریزی در زمینه هنر های تجسمی با سازمانهای مختلف همکاری دارد.

مجتبی آقایی به عنوان عکاس دفاع مقدس و فعال در حوزه هنر مقاومت به عنوان هنرمند مروج فرهنگ ایثار و شهادت از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شده و به عنوان یار برنامه جهانی غذا ی سازمان ملل متحد(WFP) که برای رفع گرسنگی در جهان فعالیت دارد همکاری می کند.

آثار عکس مجتبی آقایی تاکنون در نمایشگاههای انفرادی و گروهی متعدد داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته شده و همچنین در کتاب هایی مانند « ایلام، سروی که ایستاد»، « خرمشهر حماسه مقاومت»، "شاهدان زمان"،« مجموعه 3 جلدی بام شکسته بم»،"مجموعه 2 جلدی تهران از دیروز تا امروز"، نفت در گذر زمان، "مجموعه 2 جلدی قم در حریم حرم"، روستاهای تاریخی ایران ، تهران تا انتها حضور، رویشی در سپیده، و ... منتشر شده است.

روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی

تاریخ خبر: 1394/01/24