دیدار مدیر کل هنرهای تجسمی از دو هنرمند پیشکسوت

دیدار مدیر کل هنرهای تجسمی از دو هنرمند پیشکسوت

هادی مظفری،مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار دو هنرمند پیشکسوت حوزه تجسمی رفت .

مظفری در این ننشست ،نخست به دیدار دکتر محمد حسین حلیمی رفت . حلیمی که سالهاست استاد دانشگاه تهران و مولف کتاب های بسیاری در حوزه هنرهای تجسمی است؛ درباره مسائلی روز هنرمندان ،ارزشیابی هنری آنها و روند آموزش هنر برای جوانان با مدیر کل هنرهای تجسمی گفت و گو کرد.

دکترمحمدحسین حلیمی در سال ۱۳۱۹، همدان به دنیا آمد .وی نقاش، طراح گرافیک، استاد دانشگاه تهران، عضو پیوسته فرهنگستان علوم و از چهره‌های ماندگار است. کتاب «اصول و مبانی هنرهای تجسمی» او در دوره دوازدهم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان «کتاب سال» برگزیده شد .حلیمی تا کنون کتاب های بسیاری را در حوزه هنرهای تجسمی پیرامون زیبایی شناسی ،شعر رنگ در معماری اسلامی ایران ،زیبائی‌شناسی خط در معماری ،شیوه‌های نقاشی، ،زیبائی‌شناسی خط در مسجد جامع اصفهان،مبانی هنرهای تجسمی و... ترجمه و تالیف کرده است . وی تا کنون نمایشگاه های بی شماری را در زمینه طراحی گرافیک ،نقاشی ،عکس ،طراحی حروف و... در داخل و خارج از ایران برگزار کرده است . دکتر محمد حسین حلیمی پیش از این کتابی را با عنوان « اصول و مبانی هنرهای تجسمی » به رشته تحریر در آورده که سال هاست از منابع دانشگاهی مهم محسوب می شود .

مظفری سپس به دیدار دکترحبیب الله صادقی رفت .دکتر صادقی استاد دانشگاه هنر شاهد به تازگی گواهی درجه یک هنری را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نموده است . مدیر کل هنرهای تجسمی در مورد اهداء این نشان به دکتر صادقی تبریک گفت و در ادامه افزود: نکته مهم خوشنامی هنرمندان در عرصه هنر است و با اعتقاد کامل می‌گویم همه جا سخن از بزرگی و توانمندی شما در هنر است. افتخار ماست که گواهی درجه یک هنری تقدیم شما شده و به داشتن چنین قله‌هایی در هنر تجسمی کشور افتخار می‌کنیم. سپس در این دیدار دوستانه، حبیب صادقی ازنقاشان انقلاب و روند کاری این طیف از نقاشان و آثار خلق شده و حال و هوای این روزهای خود گفت .

دکتر حبیب‌الله صادقی فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و کارشناسی ارشد این رشته و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس دارد و عضو هیئت علمی دانشکده هنرهای زیباست. مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضویت در کمیته هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضویت در شورای مجسمه‌سازی وزارت ارشاد اسلامی، دبیر سه دوره دو سالانه نقاشی جهان اسلام، و همچنین شرکت در نمایشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی و دبیری و داوری نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی و... از جمله سوابق اجرایی حبیب الله صادقی به شمار می‌رود. وی تا کنون نمایشگاه های زیادی را در داخل و خارج از ایران برگزار نموده است .

    

 

تاریخ خبر: 1398/04/05