بهاره اصلانی
تاریخ تولد 1358/12/10
رشته هنری عکاسی
مدرك تحصیلی كارشناسی
رشته تحصیلی عکاسی
شهرستان تهران
پست الكترونیكی bahare.aslani@gmail.com
آدرس اینستاگرام
رزومه هنری:

 

بهار اصلانی متولد شهر بیجار در استان کردستان ایران است،  عکاسی را از سن 16 سالگی با دوربیین آنالوگ یاشیکای پدرش آغاز کرد. از سال 1999برای تحصیل در رشته عکاسی در دانشگاه هنر تهران به تهران نقل مکان کرد و از آن زمان در این شهر ساکن است. در طول دوران تحصیل عکس های او در چندین مسابقه عکاسی، از جمله پنجمین و هفتمین جشنواره دانشجویی تیاتر فجر به عنوان برگزیده اول انتخاب شد. پس از آن به عنوان عکاس و خبرنگار کار با رسانه ها و روزنامه ها را آغاز کرد و همکاری با خبرگزاری ایسنا و روزنامه های اعتماد، همشهری و یاس نو، هفته نامه سلامت و وبسایت شرق فارسی را در سابقه خود دارد.

مستند اجتماعی، گرایش اصلانی در عکاسی بوده است. او در سال 2002 برای عکاسی از اردوگاه آوارگان ماککی سفری به استان نیمروز افغانستان کرد. نتیجه این سفر در غالب یک نمایشگاه تحت عنوان "روزی روزگاری افغانستان" در شهرهای تهران و زنجان به روی دیوار رفت. او همچنین در سال 2013 برای همکاری در یک پروژه مستند درباره واقعه انفال به عراق سفر کرد. در این بین اصلانی چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخل ایران برگزار کرده است.

عکاسی برای اصلانی به مثابه ی رابطی  است که او می تواند شکلی تغییر یافته  از واقعیت را در راستای درک او از جهان پیرامونش نمایش دهد. زنان و ایران معاصر موضوعاتی هستند که او به آنها علاقه مند است. 

در سال 2015 مجموعه ی " تنها زیست" اصلانی با پشتیبانی آژانس عکس پانوس (panos picture) به همراه هفت مجموعه ی دیگر در مجموعه ی Bridgeport  Art Center   شهر شیکاگو با عنوان  "A Journey Inside" به نمایش درآمد. او همچنین در سال ۲۰۱۷ به دعوت  قصر استهازی بورگنلند اتریش در نمایشگاهی با عنوانInside-Outside"" با رویکردی به مسایل زنان ایران شرکت کرد.

او در حال حاضر در حال کار بر روی پروژه ای با محوریت خشونت و انسان معاصر است.